Baltkrievijas militārie helikopteri ielidojuši Polijas teritorijā

Nav komentāru

1. augusta rīta izskanēja informācija par to, ka Polijas teritorijā ielidoja divi Baltkrievijas helikopteri “Mi-8” un “Mi-24”. Vēlāk Polijas armija noliedza šo informāciju. Pēc tam kad fotogrāfija ar helikopteriem tika geolocēta, kļuva skaidrs, ka helikopteri pārkāpa robežu un Aizsardzības ministrija šo faktu atzina.

Dienas sākumā Polijas armijas pārstāvis radiostacijai “RMF FM” paziņoja, ka Baltkrievijas helikopteri nav ielidojuši valsts teritorijā. Baltkrievi iepriekš informēja, ka ar trim helikopteriem veiks mācību lidojumus gar Polijas robežu. Tā ir normāla prakse pēc viņa vārdiem.

Dienas otrajā pusē OSINT (atklātu datu izlūkošana) aktīvists publicējis foto ar Baltkrievijas helikopteriem un identificējis, ka tie ielidojuši Polijas teritorijā virs Belovežas.

Vēlāk Polijas ārlietu ministrija izsauca Baltkrievijas pārstāvi paskaidrojumu sniegšanai, bet Polijas armija atzina, ka helikopteri tomēr ielidojuši valsts teritorijā. Par šo faktu tika informēta NATO vadība.

Dīvaino Polijas aizsardzības ministrijas rīcību saistībā ar Baltkrievijas militāro helikopteru ielidošanu valsts teritorijā saista ar to, ka šī ziņa varētu ietekmēt valdošās partijas tēlu nākamajās vēlēšanās.

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru