Ugunsgrēkā Čiekurkalnā gājis bojā cilvēks

Nav komentāru
Dūmi ceļas no daudzstāvu dzīvojamās mājas lodžijas
Ugunsgrēks Čiekurkalna 4. šķērslīnijā. Aculiecinieka foto.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15. jūlija plkst. 6.30 līdz 16. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 50 izsaukumus – 25 uz ugunsgrēku, tai skaitā, viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukums bija maldinājumi.


Vakar plkst. 21.18 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies daudzstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no deviņstāvu ēkas augšējo stāvu dzīvokļiem deg sadzīves mantas 20 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušie 20 cilvēki un ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl 16 cilvēkus. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Dzēšanas darbu laikā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu apskates darbu notikuma vietā turpināja. Naktī plkst. 00.43 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Dzīvoklī, kur notika traģiskā ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts. VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par sadūmojumu un ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Plkst. 18.02 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukums Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu dzīvojamā māja ar izbūvētu mansardu kopumā 1130 m2 platībā. Veicot dzēšanas darbus, cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Šorīt plkst. 05.06 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Skaties pilno video šeit.
Plkst. 14.05 VUGD saņēma izsaukumu uz Garkalni, kur dega pusotrstāva dzīvojamās mājas bēniņi, mansards un jumts 100 m2 platībā. Pēc divu stundu ilga darba, uguns izplatīšanās tika ierobežota un plkst. 19.39 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, siens, dēļi un sadzīves mantas, četros gadījumos vieglās automašīnas, bēniņu pārsegums, kombains, piededzis ēdiens, divas dārza mājas, sadzīves mantas, pastkastīte.

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru