Pļavniekos dega balkona apšuvums, Liepājā uz kuģa - eļļas muca

Nav komentāru
Ugunsdzēsēju mašīnas daudzstāvu dzīvojamās mājas pagalmā
Ugunsdzēsēji glābēji izsaukumā  Jukuma Vācieša ielā Rīgā. Foto: Vera Šuta

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 16.jūlija plkst. 06.30 līdz 17.jūlija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 64 izsaukumus, no kuriem 33 uz ugunsgrēku, tai skaitā viena meža ugunsgrēks dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem un 11 no izsaukumiem bija maldinājumi.


Vakar plkst. 10.46 tika saņemts izsaukums uz Ģenerāļa Baloža ielu Liepājā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju remontdarbu laikā uz kuģa bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz kuģa klāja mucā deg eļļa 15 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji ar putu palīdzību likvidēja degšanu un atvēra kuģa lūkas, lai izvedinātu piedūmotās telpas. Plkst. 12.54 ugunsgrēks lokalizēts, bet plkst. 14.00 likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega balkona apšuvums, katlu telpa, mājas siena un logi, divas neapsaimniekotas ēkas, divas vieglās automašīnas, divos gadījumos siena ruļļi un trijos gadījumos sausā zāle, siens, bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens un atkritumi.
Ugunsdzēsēji uz autokāpnēm
Ugunsdzēsēji dzēš liesmas, kuras pārņēma balkona apšuvumu Pļavniekos. Foto: Vera Šuta


Vakar plkst. 13.52 VUGD saņēma informāciju, ka Burtnieku novadā mežā ir apmaldījies cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji sazinājās ar apmaldījušos cilvēku pa mobilo tālruni un, izmantojot autocisternas skaņas signālu, norādīja virzienu izkļūšanai no meža.

Kandavas novadā ugunsdzēsēji glābēji izcēla no ūdenstilpes vienu noslīkušu cilvēku un nodeva Valsts policijai.

Jēkabpilī norisinājušās ugunsdzēsības mācības, kuru laikā ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja savas praktiskās iemaņas, kā arī trenēja spējas veikt un vadīt darbus sarežģītos apstākļos. Par mācību norises vietu bija izvēlēts graudu rapšu pirmapstrādes komplekss.

16. jūlijā Valsts meža dienests atklājis un dzēsis piecus meža ugunsgrēkus ar kopējo platību 0,04 ha. No tiem Dienvidlatgales virsmežniecībā 2 meža ugunsgrēki, Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā 1 meža ugunsgrēks, Zemgales virsmežniecībā 1 meža ugunsgrēks un Ziemeļkurzemes virsmežniecības teritorijā 1 meža ugunsgrēks.
Statistikas dati uz foto fona
Foto: Valsts meža dienests

Sagatavoja VUGD, Valsts meža dienests, Jēkabpils pašvaldība

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru