Pārgaujas novadā nosmok cilvēks

Nav komentāru
Ugunsgrēks Madlienas pagastā. Foto: VUGD

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 27. maija plkst. 6.30 līdz 28. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 39 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.


Šorīt plkst. 06.23 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novadu, kur no dzīvojamās mājas loga cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka vienstāva mājā ar izbūvētu mansardu deg sadzīves mantas 2 m2 platībā. No piedūmotām telpām tika iznests cilvēks, kuram Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi. Plkst. 07.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 11.26 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Ogres novada Madlienas pagastā, kur ar atklātu liesmu dega angāra tipa ķieģeļu ēkas skārda jumta konstrukcija pilnā 1810 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no degošā angāra bija evakuējušies 5 cilvēki un no blakus esošā angāra – 7 cilvēki. Notikuma vietā strādāja 38 ugunsdzēsēji glābēji, astoņas autocisternas un divas autokāpnes. Ūdens notikuma vietā tika nodrošināts no atklātas ūdens ņemšanas vietas – dīķa, kas atradās 100m attālumā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās nosargāt no uguns izplatīšanās blakus esošo angāru un degošā angāra pirmo stāvu. Plkst. 15.28 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un plkst. 21.07 – likvidēts.

Plkst. 09.43 VUGD saņēma izsaukumu Rēzeknē, kur divās ražošanas iekārtās dega skaidas, granulas un transportēšanas lente 130 m2 platībā un bija izveidojies spēcīgs sadūmojums. Objektā bija nostrādājusi automātiskā ugunsdzēsības sistēma. Notikuma vietā strādāja 14 ugunsdzēsēji glābēji, četras autocisternas un vienas autokāpnes. Plkst. 16.24 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, dārza māja, divas atpūtas mājas, piededzis ēdiens, šķūnis, kūla, meža zemsedze, būvgruži.

27. maijā Valsts meža dienests atklājis un dzēsis 1 meža ugunsgrēku ar kopējo platību 0,04 ha. Meža ugunsgrēks bijis Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā.

Sagatavoja: VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa, Valsts meža dienests

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru