Donaldam Trampam izvirzītas kriminālās apsūdzības par vēlēšanu rezultātu ietekmēšanas mēģinājumu

Nav komentāru

(AP)

Otrdien bijušajam ASV prezidentam Donaldam Trampam tika izvirzītas apsūdzības kriminālnoziegumos par mēģinājumu atceltu 2020. gada vēlēšanu rezultātus, vadot savu atbalstītāju vardarbīgus nemierus pie ASV Kapitolija. Tieslietu departamets plāno saukt viņu pie atbildības par bezprecedenta centieniem bloķēt miermīlīgu prezidenta varas nodošanu un apdraudējumu Amerikas demokrātijai.

Šī ir jau ceturtā apsūdzība un trešā krimināllieta pret Trampu, kura tiek veikta pēc izsmeļošas federālās izmeklēšanas un publiskām klausīšanām. Tajā ir aprakstīta mēnešiem ilgušā melu kampaņa par vēlēšanu rezultātiem, kura izraisīja vardarbīgu sacelšanos pie ASV Kapitolija, 

Tramps mēģināja izmantot vardarbību, kā iemeslu vēl vairāk aizkavēt balsu skaitīšanu. kas apstiprinātu viņa sakāvi vēlēšanās.

Šī ir pirmā reize ASV, kad vēlēšanās zaudējušam prezidentam, kurš ir galvenais republikāņu kandidāts uz nākamā gada vēlēšanām, draud juridiskas sekas par viņa neveiksmīgajiem centieniem noturēties pie varas.

"2021. gada 6. janvārī notikušais uzbrukums mūsu valsts Kapitolijam bija bezprecedenta uzbrukums Amerikas demokrātijas mītnei," sacīja Tieslietu departamenta īpašais padomnieks Džeks Smits, kura birojs ir pavadījis mēnešus, izmeklējot Trampa lietu. "To veicināja meli, apsūdzētā meli, kuru mērķis bija kavēt ASV valdības pamatfunkciju: tautas balsu skaitīšanu un prezidenta vēlēšanu rezultātu apstiprināšanas procesu."

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru