Ugunsgrēks gaļas kombinātā Jelgavā

Nav komentāru

2020. gada 02. jūnija vakarā Savienības ielā Jelgavā izcēlies ugunsgrēks "Rīgas miesnieks" gaļas kombināta (bijušā Jelgavas gaļas kombināts, jaunai nosaukums "HKScan Latvia") teritorijā. Dega vienstāvu ķieģeļu ēka.


Plkst. 21.18 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā deg noliktavas ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva ķieģeļu noliktavas tipa ēka deg ar atklātu liesmu 2000 m2 platībā un ēkas jumts ir pilnībā iebrucis. Uguns draudēja izplatīties uz blakus esošo ēku un netālu sakrautajām koka paletēm. Karstuma un liesmu ietekmē arī aizdegās blakus esošā sausā zāle 200 m2 platībā. Šī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 01.39. Iespējams, tika veikta ļaunprātīga dedzināšana. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess. Šobrīd tiek pārbaudīti visi apstākļi un notikuma vietā strādā operatīvie dienesti.
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1. jūnija plkst. 6.30 līdz 2. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 72 izsaukumus – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 12 uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 25 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, meža zemsedze, kūdra, sausā zāle, vienā gadījumā starpstāvu pārsegums, grīda, nepieskatīts ugunskurs, šķūnis, žogs, pirts, putekļi ventilācijas caurulē, papīri kāpņu telpā, būvgruži, divos gadījumos dārza mājas, bet piecos gadījumos sadzīves mantas.

12.42 tika saņemts izsaukums uz Pūpolu ielu Alūksnē, kur vienstāva saimniecības ēkā dega pirts un sadzīves mantas 15 m2 platībā. Plkst. 14.59 ugunsgrēks tika likvidēts.

2. jūnijā Valsts meža dienests atklājis un dzēsis 11 meža ugunsgrēkus ar kopējo platību 15,27 ha. No tiem Dienvidlatgales virsmežniecībā 3 meža ugunsgrēki un Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā 8 meža ugunsgrēki.

Sagatavots balstoties uz VUGD un Valsts meža dienesta informāciju.

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru