Tūkstot astoņdesmit deviņi Covid-19 slimnieki Latvijā

Nav komentāru
Koronavīrusa saslimušo skaits Latvijā 09.06.2020.

2020. gada 09. jūnijā Slimību profilakses un kontroles centrs informēja, ka diennakts laikā reģistrēts 1 jauns saslimšanas gadījums ar Covid-19. Kopējais saslimušo skaits – 1089.


Dienests vakar kopā veicis 1730 izmeklējumus no kuriem viens bija pozitīvs. 12 saslimušie atrodas slimnīcās – 7 ar vidēju slimības gaitu, 5 – ar smagu. No stacionāriem izrakstīti 166 cilvēki. Izveseļojušies 794 cilvēki. Mirušo skaits – 26. Kopā Latvijā ir veikti 120 052 izmeklējumi. Jauno slimnieku diennakts reģistrācijas temps sastāda 0,1% (vakar 0,0%). Slimnieku skaits dubultojās 64,5 dienu laikā.
Grafiks ar Covid-19 saslimušo un mirušo skaitu valstī 09.06.2020.


Svarīgākais no valdības


  • Valdība šodien skatīs vairākus MK noteikumus, lai tajos nostiprinātu daļu nosacījumu saistībā ar Covid-19, kas būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām. Plānots, ka šodien valdība lems par ārkārtējās situācijas izbeigšanu.
  • Pirmdien Latvija saņēmusi pirmos individuālās aizsardzības līdzekļus, kuri iegādāti EK organizētā vienotā iepirkuma ietvaros. Veselības nozares vajadzībām šobrīd piegādātas 25 000 aizsargbrilles un 100 000 sejas ķirurģiskās maskas.
  • SPKC un VM aicina ikvienu lejupielādēt lietotni „Apturi Covid ” un šādā veidā palīdzēt ierobežot vīrusa izplatību Latvijā, lai mēs visi varētu ātrāk atgriezties ikdienas dzīvē. Vairāk par lietotni: www.apturicovid.lv

Saņemti pirmie individuālie aizsardzības līdzekļi no Eiropas vienotā iepirkuma

Pirmdien, 8. jūnijā, Latvija saņēmusi pirmos individuālās aizsardzības līdzekļus, kuri iegādāti Eiropas Komisijas organizētā vienotā iepirkuma ietvaros. Veselības nozares vajadzībām šobrīd piegādātas 25 000 aizsargbrilles un 100 000 sejas ķirurģiskās maskas.

Šā gada 3.martā Ministru kabinets no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem* piešķīra 752 301 eiro Eiropas Savienības kopējā iepirkuma nodrošināšanai. Finansējums paredzēts individuālo aizsardzības līdzekļu (cimdi, sejas ķirurģiskās maskas, aizsargbrilles, respiratori, kombinezoni, halāti) iegādei veselības aprūpes iestāžu vajadzībām. Gan aizsardzības līdzekļu cenas, gan specifikāciju nosaka Eiropas Komisijas noslēgtie ietvara līgumi ar iepirkumā uzvarējušiem uzņēmumiem. Pirmās piegādes izmaksas Latvijai ir 228 000 eiro, t.sk. 58 000 eiro par sejas ķirurģiskajām maskām, bet 170 000 eiro aizsargbriļļu iegādei. Gan no Veselības inspekcijas, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centra ir saņemti apliecinājumi par minēto aizsardzības līdzekļu dokumentācijas izsekojamību un atbilstību Eiropas Savienības prasībām.

Ņemot vērā ierobežoto individuālās aizsardzības līdzekļu pieejamību, Eiropas Komisija februāra vidū pieņēma lēmumu organizēt Eiropas Savienības dalībvalstu kopējo iepirkumu. Sarežģīto situāciju pasaulē ar individuālās aizsardzības līdzekļu pieejamību apliecina vairāk kā trīs mēnešu ilgais process, kādā vienotais Eiropas iepirkums ir īstenojies tikai daļēji.

Lietuvā


Igaunijā


Nav komentāru

Ierakstīt komentāru