Liels ugunsgrēks Mežāres, vēja postījumi un maldinājumi

Nav komentāru
Vēja nogāzts koks Vecmīlgrāvī
Vēja nogāzts koks Vecmīlgrāvī. Foto: Marina Onackaja

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 8. jūnija plkst. 6.30 līdz 9. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 90 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 54 uz glābšanas darbiem, bet 19 izsaukumi bija maldinājumi.


Plkst. 16.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Jūrmalu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju daudzdzīvokļu mājā bija izveidojies sadūmojums.Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka četrstāvu dzīvojamā mājā dzīvoklī deg sadzīves mantas 1 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 16.37 ugunsgrēks tika likvidēts.
Maldus izsaukums Pļavnieku ielā 1
Maldus izsaukums Pļavnieku ielā 1 Rīga. Foto: Pavels Bodrihins
Plkst. 15.25 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Babītes novadu, kur dega garāža 1250 m2 platībā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg garāžas jumts 800 m2 platībā un garāžas pirmais stāvs 450 m2 platībā un blakus telpā izveidojies spēcīgs sadūmojums. Šī paaugstinātās bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja ūdens ņemšanas vietai pretī novietotā smagā automašīna, kas traucēja uzstādīt autocisternu. Plkst. 19.26 ugunsgrēks tika likvidēts.
Ugunsgrēks Babītes novada Mežāres
Ugunsgrēks Babītes novada Mežāres. Foto: Alberts Ziemelis
Plkst. 10.49 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur veicot remonta darbus aizdegās autobuss (skaties video). Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka bija dedzis autobuss 15 m2 platībā un no bojātas degvielas tvertnes iztek degviela. Notikumā cieta cilvēks, kurš nodots NMPD mediķiem. Izlijusī degviela ar absorbenta palīdzību tika savākta un VUGD darbu notikuma vietā pabeidza plkst. 13.17.
Glābēji novāc zibens nogāzto koku Juglā
Glābēji novāc zibens nogāzto koku Juglā. Foto: Ludmila Ludmila
Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, elektrības vads, elektrības rozete, siltumizolācija, pirts, saimniecības ēka un sausā zāle, jumts, stārķa ligzda, garāža, vieglā automašīna, divos gadījumos elektrības sadales skapis, kā arī vienā gadījumā bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens.
Glābēju attīrīts gājēju ceļš Juglā uz kura nokrita zibens nogāzts koks
Glābēju attīrīts gājēju ceļš Juglā uz kura nokrita zibens nogāzts koks. Foto: Ina Griķe
Vakar VUGD saņēma 40 izsaukumus saistībā ar vēja brāzmu un negaisa radītiem postījumiem, no kuriem 18 bija Rīgā un Pierīgā, 15 Vidzemē, bet 7 Zemgalē. Visvairāk izsaukumu saņemts laika posmā no plkst. 18.00 līdz 22.00. Lielākoties, bija nepieciešams novākt pārkritušus kokus no ceļu braucamās daļas, savukārt Stopiņu novadā koks bija uzgāzies uz garāžas jumta, bet Salaspils pagastā – uz elektrolīnijas vadiem.
Maldus izsaukums Pļavnieku ielā 1
Maldus izsaukums Pļavnieku ielā 1. Foto: Natālija Kanonir
8. jūnijā Latvijas mežos nav bijis neviens meža ugunsgrēks.
Maldus izsaukums Pļavniekos
Maldus izsaukums Pļavniekos. Foto: Oksana Krivič
Maldus izsaukums Jasmuižas ielā Pļavnieki
Maldus izsaukums Jasmuižas ielā Pļavnieki. Foto: Viktorija Kuzņecova
Sagatavoja VUGD Preses un sabiedrības informēšanas nodaļa, Valsts meža dienests

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru