Tūkstot deviņi Covid-19 slimnieki Latvijā

Nav komentāru
Koronavīrusa saslimušo skaits Latvijā 18.05.2020.

2020. gada 18. maijā Slimību profilakses un kontroles centrs informēja, ka diennakts laikā reģistrēts 1 saslimšanas gadījums ar Covid-19. Kopējais saslimušo skaits – 1009.


Dienests vakar kopā veicis 718 izmeklējumus no kuriem viens bija pozitīvi. 28 saslimušie atrodas slimnīcās – 25 ar vidēju slimības gaitu, 3 – ar smagu. No stacionāriem izrakstīti 128 cilvēki. Izveseļojušies 662 cilvēki. Mirušo skaits – 19. Kopā Latvijā ir veikti 89 123 izmeklējumi. Jauno slimnieku diennakts reģistrācijas temps sastāda 0,1% (vakar 1,1%). Slimnieku skaits dubultojās 45 dienu laikā.

Deviņas dienas pēc 9. maija svinībām nav liela slimības uzliesmojuma, bet pieauga hospitalizēto skaits.
Grafiks ar Covid-19 saslimušo un mirušo skaitu valstī 18.5.2020.
Svarīgākais no valdība

Veselības ministrijas mājas lapā ir publicēti Ieteikumi Covid-19 infekcijas profilaksei. Tie ir pamatprincipi piesardzības pasākumiem, kas jāievēro, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos, sniedzot publiskus pakalpojumus vai organizējot privātus pasākumus publiskās vietās.

Dodoties uz Lietuvu vai Igauniju, jāievēro piesardzības pasākumi

No 15. maija Baltijas valstu iedzīvotāji var brīvi pārvietoties Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Tas nozīmē, ka cilvēkam, ceļojot Baltijas valstu teritorijā, nav jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Baltijas valstu pastāvīgie iedzīvotāji var ceļot Igaunijā, Latvijā un Lietuvā bez ierobežojumiem, ja:
  • persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm;
  • personai nav noteikta stingrā izolācija vai karantīna saistībā ar inficēšanos ar Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ;
  • ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, elpas trūkums).
Būtiski cilvēkiem ir saprast, ka atrodoties Lietuvā vai Igaunijā, ir jāievēro tās valsts noteiktie piesardzības pasākumi. Baltijas valstu atbildīgās institūcijas ir vienojušās, ka šķērsojot robežu ar Igauniju vai Lietuvu, cilvēks saņems īsziņu ar atgādinājumu par konkrētās valsts nosacījumiem Covid-19 ierobežošanai. Tāpat uz robežas var tik prasīts aizpildīt apliecinājumu par nosacījumu ievērošanu un veselības stāvokli, kā arī var tikt mērīta ķermeņa temperatūra, ja konkrētajā valstī ir tādi nosacījumi.

Vienlaikus 14 dienu pašizolācija ir jāievēro, ja persona atbrauc no citas valsts -ārpus Baltijas valstīm. Savukārt, ja, Latvijā no citas valsts iebrauc Igaunijas vai Lietuvas pastāvīgais iedzīvotājs, viņš Latvijas teritoriju var šķērsot tranzītā, un pašizolāciju ievērot savā valstī. Par šiem cilvēkiem kompetentās iestādes apmainīsies ar informāciju, lai pēc tam pašizolācija konkrētajā valstī tiktu ievērota.

Veselības ministrija joprojām aicina būt atbildīgiem un rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm ārkārtējās situācijas apstākļos. Pandēmija nav beigusies un ir nepieciešams turpināt ievērot piesardzības pasākumus.

Lietuvā


Igaunijā


Nav komentāru

Ierakstīt komentāru