Deviņsimt divdesmit astoņi Covid-19 slimnieki Latvijā

Nav komentāru
Koronavīrusa saslimušo skaits Latvijā 8.05.2020.

2020. gada 8. maijā Slimību profilakses un kontroles centrs informēja, ka diennakts laikā reģistrēti 19 saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Kopējais saslimušo skaits – 928.


Dienests vakar kopā veicis 1947 izmeklējumus no kuriem deviņpadsmit bija pozitīvi. 39 saslimušie atrodas slimnīcās – 28 ar vidēju slimības gaitu, 2 – ar smagu. No stacionāriem izrakstīti 106 cilvēki. Izveseļojušies 464 cilvēki. Mirušo skaits – 18. Kopā Latvijā ir veikti 73016 izmeklējumi. Jauno slimnieku diennakts reģistrācijas temps sastāda 2,1% (vakar 1,0%). Slimnieku skaits dubultojās 36,7 dienu laikā.
Grafiks ar Covid-19 saslimušo un mirušo skaitu valstī

Svarīgākais no valdības

  • No 12. maija tiks mazināti ierobežojumi izglītības, sporta, dažādu pasākumu organizēšanas un pulcēšanās, transporta un tūrisma jomās. 
  • Ja iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus, no 12. maija būs atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos. Pasākumu norises ilgums ārtelpās nebūs ierobežots, taču iekštelpās tas nedrīkstēs pārsniegt trīs stundas. 
  • No 12. maija brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās visi veikali. 
  • Pēc 12. maija tiek atļauts organizēt tūrisma pakalpojumus ceļošanai tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 14 dienu pašizolācija šajos gadījumos nebūs jāievēro.
Līdz ar valdības lēmumu par ierobežojumu mazināšanu no 12. maija, palielinās cilvēka personīgā atbildība, uzsver Veselības ministrija. Šobrīd vīrusa izplatība ir mazinājusies, bet pandēmija vēl nav beigusies. Tāpēc ļoti būtiski ir ievērot ikdienas piesardzības pasākumus arī tiekoties ar radiem vai draugiem, kā arī citās situācijās.

Tas nozīmē, ka jebkurā situācijā pēc iespējas ir jāievēro 2 metru distance, kas ir svarīgi, lai samazinātu risku inficēties. Ja ir iespēja, šobrīd joprojām labāk ir palikt mājās. Savukārt, ja cilvēks ir saslimis, piemēram, klepo, palikt mājās ir viņa obligāts pienākums. Tāpat nedrīkst aizmirst par klepošanas un šķaudīšanas etiķeti – mute jāpiesedz ar elkoņa iekšpusi, kā arī regulāri ir jāmazgā rokas vai, ja tas nav iespējams, jāizmanto dezinfekcijas līdzeklis.

Gan epidemiologi, gan infektologi norāda, ka vīrusa izplatība joprojām notiek sabiedrībā, turklāt COVID-19 visbiežāk izplatās ģimenes locekļu, kolēģu un draugu vidū. Tāpēc pirms pasākuma vai tikšanās ar citiem sev jāpajautā – jā, tagad drīkst, bet vai man tas ir vajadzīgs? Jāapzinās, ka katrs pasākums vai tikšanās ir risks saslimt. Cilvēkam, kurš ir inficējies vēl var nebūt saslimšanas simptomu, bet ballītes laikā netīšām var aplipināt citus. Pēc tam gan pašam, gan citiem būs jāievēro stingrs režīms mājās kā COVID-19 pacientiem vai kontaktpersonām. Jāatceras, ka smagākas slimības sekas var būt gados vecākiem cilvēkiem un personām ar hroniskām slimībām, tāpēc īpaši būtiski ir viņus pasargāt, ko var izdarīt, izvairoties no tuva kontakta.

Lietuvā

Igaunijā

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru