Zemgalē "atmodās" velosipēdu zagļi

Nav komentāru

Velosipēds piestiprināts pie velo novietnes
Foto: Ruslans Antropovs | rusantro.com

Aizvadītās nedēļas nogalē Zemgales reģionā tika nozagti četri velosipēdi, turklāt trīs gadījumos braucamrīki bija novietoti daudzdzīvokļu ēku kāpņu telpās un divos gadījumos tie bija bez saslēdzējiem. Likumsargi ikvienu velosipēda īpašnieku aicina ievērot drošības pasākumus, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem.


Piektdien, 3. martā, viens velosipēds tika nozagts no kāpņu telpas Jēkabpilī, nākamajā dienā tika nozagts divritenis Ozolniekos, bet svētdien tika reģistrētas jau divas divriteņu zādzības Jelgavā un Aizkrauklē, turklāt abos gadījumos braucamie daudzdzīvokļu ēku kāpņu telpās bija novietoti, neizmantojot saslēdzējus. 

Policija iesaka iedzīvotājiem ievērot drošības pasākumus, lai pasargātu savus divriteņus: 

  • Neatstājiet velosipēdu nesaslēgtu pie tirdzniecības objektiem, izglītības iestādēm, kāpņu telpās (arī tad, ja daudzdzīvokļu namos ir durvju kods), uz balkoniem, neaizslēgtās vai ar nedrošu slēdzeni aizslēgtās garāžās, šķūnīšos, pagrabos vai citās telpās! 
  • Iegādājieties kvalitatīvu velosipēda saslēgu! Atcerieties, ka parastās drošības troses var pārkniebt dažās sekundēs, neradot apkārtējiem ne mazākās aizdomas par noziedzīgu nodarījumu! Par visdrošāko tiek uzskatīts U-veida saslēdzējs. 
  • Lietojot U-veida saslēdzēju, saslēdziet to pēc iespējas zemāk pie rāmja un ar atslēgas caurumu uz zemi, lai zaglis to nemēģinātu atmūķēt! 
  • Noņemiet no velosipēda visus tā aksesuārus, kurus uzskatāt par vērtīgiem, jo tie var pievilināt garnadzi! Neatstājiet savas personīgās mantas velogroziņos vai velosomās! 
  • Padariet savu velosipēdu unikālu, izmantojot dažādus krāsainus elementus un atpazīšanas zīmes! 
  • Iegādājoties velosipēdu, to nofotografējiet, kā arī pierakstiet tā datus un rāmja numuru! 
  • Novietojot velosipēdu publiskā vietā, tai jābūt labi redzamai un gaišai, vislabāk novērošanas kameru tuvumā vai apsargātā vietā. 
  • Vienmēr rūpīgi novērtējiet, vai objekts, pie kā pieslēdzat velosipēdu, ir drošs pret salaušanu, deformāciju un pārvietošanu! 

Atcerieties, ka divriteņa nozagšanas gadījumā, nekavējoties par notikušo ir jāinformē policija, iesniedzot nozagtā velosipēda attēlu! 

Tāpat atgādinām, ka atsavinātu velosipēdu fotogrāfijas ir pieejamas Valsts policijas mājaslapas sadaļā Atrastās mantas.

Informāciju sagatavoja: Dace Kalniņa Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru