Auces novadā ugunsgrēkā iet bojā cilvēks

Nav komentāru
Ugunsdzēsēji groza siena, lai likvidētu liesmas
Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīvdienās saņēma 132 izsaukumus – 92 uz ugunsgrēku, tai skaitā 33 kūlas un 10 meža ugunsgrēku dzēšanu, 30 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.


Šorīt plkst. 06.07 tika saņemts izsaukums Talsos, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg pusotra stāva koka dzīvojamās mājas jumts, bēniņi un garāža 250m2 platībā. Notikumā cietušo nav. Plkst. 08.38 ugunsgrēks tika likvidēts.
Liesmas un dūmi no ugunsgrēka saullēkta laikā
Foto: Andris Morics
Svētdien plkst. 19.58 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Auces novadā, kur no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas loga cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas augšējā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas, atpūtas krēsls un matracis 2m2 platībā un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies pieci cilvēki. Pārmeklējot piedūmoto dzīvokli, tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā. Plkst. 21.03 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzīvoklī, kur notika ugunsnelaime, dūmu detektors nebija uzstādīts.

Sestdien plkst. 17.37 tika saņemts izsaukums uz Mālpils novadu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 220m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst. 22.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Ventspils novadā, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 140m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies pieci cilvēki. Plkst. 20.22 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 15.50 VUGD saņēma izsaukumu uz Ogres novadu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 200m2 platībā un blakus mājas jumts 10m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks. Cietušo notikumā nav. Plkst. 02.55 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien VUGD izsaukumu uz Līvbērzes pagastu Jelgavas novadā saņēma pāris minūtes pēc pusnakts. Ugunsgrēka vietā glābēji konstatēja, ka angāra tipa ēkā 700 m2 platībā deg siena ruļļi. Kopējā angāra platība bija 1400 m2. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc 18 stundām. Darbu ilgums bija saistīts ar to, ka degošus siena ruļļus nevar nodzēst, tos salejot ar ūdeni. Katrs siena rullis ir jāizjauc, jāsalej ar ūdeni un tikai tad ir iespējams tos nodzēst pilnībā.
Ugunsdzēsēji aplej degušos salmus
Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com


Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru