Seši cilvēki Latvijā saslimuši ar "Covid-2019"

Nav komentāru
"Air Baltic" Boeing lidmašīna virs Rīgas lidostas degvielas tvertnēm. Foto: Ruslans Antropovs / rusantro.com

2020. gada 8. martā Slimību un profilakses kontroles centrs paziņoja par četriem jauniem cilvēkiem, kuri saslimuši ar "Covid-2019" vīrusu un visi viņi ir saistīti ar vienu lidojumu no Itālijas.


Svētdienas vakarā, SPKC paziņoja, ka koronavīrus "Covid-2019" konstatēts otrās saslimušās ģimenes loceklim, kurš ar viņu kopā bija Itālijā un lidoja vienā lidmašīnā.

Pirmdien, 9. martā SPKC paziņoja, ka "Covid-2019" saslimuši vēl trīs cilvēki, kuri lidoja lidmašīnā kopā ar otro un trešo saslimušo.

Saslimušie slēpotāji no 29. februāra līdz 7. martam atradās Itālijas ziemeļu slēpošanas kūrortā Červiņja. 7. martā ar lidsabiedrības “Air Baltic” lidmašīnu “Boeing 737-36Q” (YL-BBX) reisā #BT630 Milāna – Rīga ielidoja Latvijā plkst.13:44. Kopā ar viņiem lidmašīnā lidoja vēl 39 pasažieri no kuriem 25 Latvijas iedzīvotāji, bet pārējie ir ārzemnieki. Visiem Latvijas pasažieriem ir ieteikta mājas karantīna uz 14 dienām. Atbildīgie dienesti informēs arī pārējās valstis, kuru iedzīvotāji lidoja ar šo lidmašīnu. Pagaidām SPKC nav precizējis vai saslimušie inficējās kūrortā vai arī lidmašīnā.

Valdība ierobežos pārvietošanas iespējas visas #Itālija teritorijā. Pārvietoties varēs tikai darba nepieciešamībās, veselības dēļ un ārkārtas gadījumos. Skolas un slēpošanas kūrorti tiks slēgti. Visi sporta pasākumi atcelti. Šie īpašie mēri tiek ieviesti līdz 3. aprīlim.

Nacionālā aviosabiedrība "Air Baltic" pēc svētdienas rīta SPKC paziņojuma atcēla lidojumus uz/no Milānas un Veronas.

Ko darīt aizdomu gadījumā par saslimšanu?

Personas, kuras atgriezušās no COVID 19 skartajām teritorijām un valstīm uz kurām attiecas īpaši piesardzības pasākumi, un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums u.c. JĀZVANA 113. Pie cilvēka uz mājām dosies ārstniecības persona, lai paņemtu analīzes.

Kā veic laboratorisko izmeklējumu mājās?

  • Pie personām Rīgā un Pierīgā dodas ārstniecības persona, kura paņem iztriepes materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet pati persona paliek mājās karantīnā. Pārējā Latvijā personu nogādā reģionālajā slimnīcā, lai paņemtu analīzes.
  • Rezultāti tiek paziņoti personai telefoniski 24 h laikā. Informē SPKC.
  • Ja rezultāti uz COVID-19 ir negatīvi, personai nosaka mājas režīmu līdz slimības pazīmju izzušanai. Ģimenes ārsts izsniedz darbnespējas lapu. NMPD brigāde strādā pēc noteikta maršruta katru dienu no 8:00 līdz 22:00, un paraugus laboratorijā nogādā maksimums 12 stundu laikā.

Kas notiks, ja persona būs saslimusi ar COVID-19?

Pēc informācijas saņemšanas no SPKC NMPD sazināsies ar konkrēto personu un pēc tam viņu nogādās RAKUS vai BKUS ārstēšanai.

Kas jādara, ja atgriežas no infekcijas skartām teritorijām?

  • Bērniem 14 dienas jāpavada mājās. Pēc tam bērns ar ģimenes ārsta izziņu, kas apliecina, ka viņš ir vesels, var doties uz izglītības iestādi. Ja tomēr parādās slimības simptomi, JĀZVANA 113.
  • Pieaugušie var turpināt savas ikdienas gaitas, bet turpmākās 14 dienas ir jānovēro savu veselību. Ja ir iespējams var vienoties ar darba devēju par attālināto darbu. Ja parādās saslimšanas simptomi, JĀZVANA 113.
  • Īpaša vērība savai veselībai jāpievērš veselības aprūpes, sociālās aprūpes un izglītības iestāžu darbiniekiem un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem.


Izmantoti SPKC informatīvie materiāli.

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru