Jelgavā dzīvoklī atrod munīciju

Nav komentāru

6. decembrī Jelgavā kādā dzīvoklī saskaņā ar iepriekš iegūtu informāciju izmeklēšanas laikā uzsākta kriminālprocesa ietvaros policisti izņēma munīciju. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā 8. decembrī tajā pašā dzīvoklī tika veikta sankcionēta kratīšana, kuras laikā tika izņemta papildu munīcija.

Svētdien, 6. decembra vakarā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa amatpersonas, saņemot informāciju par iespējams sprādzienbīstamu priekšmetu glabāšanu kādā dzīvoklī Jelgavā, nekavējoties devās uz norādīto adresi. Policisti notikuma vietā izņēma 2 čaulītes un vairāk nekā 20 gludstobra patronas ar un bez marķējumiem, kā arī par šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā 8. decembrī tajā pašā dzīvoklī tika veikta sankcionēta kratīšana, kuras laikā tika izņemtas patronas un pelēka pulverveida viela. Kriminālprocesa ietvaros persona, kas glabāja minētajā dzīvoklī izņemto munīciju, tika aizturēta. Visa munīcija ir nosūtīta ekspertīzes veikšanai un vīrietim ir piemērots aizdomās turētās personas statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocess ir uzsākts pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas par šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Likumsargi vērš uzmanību, ka jebkādi šaujamieroči un munīcija ir priekšmeti, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, lai garantētu personu un sabiedrības drošību, tāpēc par šo priekšmetu atrašanu vai glabāšanu ir nekavējoties jāziņo Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Informāciju sagatavoja: Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru