Jelgavā aizdegās elektriskais skrejritenis. Cietis 1 cilvēks.

Nav komentāru
Attēlam ilustratīvā nozīme. Foto: rusantro.com

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 5. augusta plkst. 06.30 līdz 6. augusta plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 51 izsaukumu – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt plkst. 01.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavu, kur no divstāvu koka dzīvojamās mājas logiem cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem guļamistabā deg elektriskais skrejritenis un sadzīves mantas 6 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās seši cilvēki, savukārt ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl 10 cilvēkus, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 02.42 ugunsgrēks tika likvidēts. Dzīvojamā mājā bija uzstādīts dūmu detektors.

Vakar plkst. 13.31 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu Krāslavā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju divstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies piedūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvojamā mājā uz palodzes deg papīrs 1 m2 platībā. Iespējamais ugunsgrēka izcelšanās iemesls, visticamāk, saistīts ar neuzmanīgu elektroierīču izmantošanu – karsts gludeklis bija novietots blakus papīriem. No mājas tika evakuēts viens cilvēks. Plkst. 14.09 ugunsgrēks tika likvidēts. Māja nebija nodrošināta ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu.

VUGD aicina ievērot piesardzību izmantojot un uzlādējot elektroierīces! Sekojiet lietošanas instrukcijā norādītajiem ieteikumiem un padomiem par pareizu ierīču izmantošanu!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega pirts, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, neapsaimniekota dārza māja, kempinga mājiņa, plastmasas izstrādājumi krāsnī, elektrolīnijas balsta stabs, elektrolīnijas vadi, elektroinstalācija, balkona grīda, koks, sausā zāle, atkritumi, kravas un vieglās automašīnas.

5. augustā Valsts meža dienests atklājis un dzēsis vienu meža ugunsgrēku ar kopējo platību 0,04 ha. Meža ugunsgrēks bijis Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā.

Sagatavoja VUGD un Valsts meža dienests.

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru