Divi paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki vienā diennaktī

Nav komentāru

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6. augusta plkst. 06.30 līdz 7. augusta plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 58 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku, tai skaitā viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.


Šonakt plkst. 03.03 VUGD saņēma izsaukumu uz Aizkraukles novada Aizkraukles pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts – ar atklātu liesmu deg divstāvu saimniecības ēkas jumts 200 m2 platībā un vieglā automašīna 5 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas otrā stāva izglāba materiālās vērtības. Plkst. 05.10 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks lokalizēts. Patlaban dzēšanas darbi turpinās.

Naktī plkst. 01.44 tika saņemts izsaukums uz Riebiņu novada Riebiņu pagastu, kur deg šķūnis 600 m2 platībā, kurā atrodas siens. Plkst. 04.22 šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku izdevās lokalizēt un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Vakar plkst. 15.50 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz notikumu Rēzeknes novadā, kur daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā dega loga rāmis un gāzes balons 2 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas evakuēja 10 cilvēkus, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 16.59 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 14.57 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgu, kur no daudzstāvu dzīvojamās mājas logiem cēlās dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka daudzstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 6 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba trīs cilvēkus. Plkst. 16.02 ugunsgrēks tika likvidēts. Dūmu detektors dzīvoklī, kur izcēlās ugunsnelaime, nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka no šā gada 1. janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, turklāt privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu! Dūmu detektors ar skaļu skaņas signālu vēstīs par telpās izveidojušos sadūmojumu, lai varētu laikus evakuēties no bīstamās vides un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.
Daugavpils. Foto: Egita Jonāne
Plkst. 23.52 tika saņemts izsaukums uz Pionieru ielu Bauskā, kur saskaņā ar saņemto informāciju uz sabiedriskas ēkas jumta atrodas vairākas, iespējams, nepilngadīgas personas. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji no ēkas jumta ar trīsposmu izbīdāmo kāpņu palīdzību nocēla cilvēkus un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD aicina vecākus pārrunāt ar bērniem un jauniešiem drošības jautājumus! Ēku jumti nav piemēroti pastaigu un brīvā laika pavadīšanas objekti. Neapdomīga un pārgalvīga rīcība, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega kombains ar graudiem, traktors un siena šķūnis, zaru kaudze, sausā zāle, būvgruži, sodrēji dūmvadā, elektroinstalācija, elektrolīnijas balsta staba izolators, atkritumi, divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, sadzīves mantas, vieglā automašīna.

6. augustā Latvijas mežos nav bijis neviens meža ugunsgrēks.

Sagatavoja VUGD un Valsts meža dienests

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru