Ugunsdzēsēji vakar dzēsuši liesmas, palīdzējuši apmaldījušamies un jūrā iepūstamajiem

Nav komentāru
Ugunsdzēsēju mašīna aiz krūmiem
Ugunsdzēsēji izsaukumā Vecmīlgrāvī. Foto: Tatjana Vasiļjeva-Zarubina

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 21.jūlija plkst. 06.30 līdz 22.jūlija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 41 izsaukumus, no kuriem 16 uz ugunsgrēku un 21 uz glābšanas darbiem un četri no izsaukumiem bija maldinājumi.


Vakar plkst. 12.41 VUGD saņēma informāciju, ka Jūrmalā purvā ir apmaldījušies trīs cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji, pārmeklējot notikuma vietas apvidu, atrada un izveda cilvēkus uz tuvāko meža ceļu. Ar Valsts policijas un pašvaldības policijas transportu cilvēki tika nogādāti pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem.

Lai došanās un atrašanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, VUGD aicina iedzīvotājus neaizmirst par drošību.Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā iegājāt mežā, cik ilgi uzturaties mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus esat šķērsojis vai, kam esat pagājis garām.

Vakar plkst. 17.12 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur, kā liecināja no aculieciniekiem saņemtā informācija, jūrā, aptuveni 20 metru attālumā no krasta, redzams cilvēka ķermenis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka jūras krastā atrodas apģērbs un 30 metru attālumā no pieteicēja norādītās vietas atrada krastā izskalotu cilvēku, kuram NMPD mediķi konstatēja nāvi.

Plkst. 18.25 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Engures novadā, kur pie mola cilvēks uz sup dēļa tika pūsts jūrā un paša spēkiem nevarēja atgriezties krastā. Izmantojot glābšanas laivu ar motoru, ugunsdzēsēji glābēji cilvēku nogādāja krastā.

VUGD aicina ievērot piesardzību atpūtā pie un uz ūdens! VUGD aicina vecākus izskaidrot bērniem jautājumus par drošību uz ūdens – piemēram, to, ka bērni nedrīkst doties peldēties vienatnē, peldēt tālu no krasta un to, ka dižošanās ūdenī un savu spēku pārvērtēšana var beigties ar nelaimi. VUGD vecākiem atgādina, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo bērni bez pārtraukuma ir jāuzmana visu laiku!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega saimniecības ēka, elektrolīnijas balsta stabs, trīs vieglās automašīnas, piededzis ēdiens, sadzīves atkritumi un siena ruļļi.

21. jūlijā Valsts meža dienests atklājis un dzēsis divus meža ugunsgrēkus ar kopējo platību 0,01 ha. Abi meža ugunsgrēki bijuši Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā.

Sagatavoja: VUGD un Valsts meža dienests

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru