Dūmu detektora neesamības dēļ Zilupes novadā cieš cilvēks

Nav komentāru
Glābēji Rīgas piepildītā ielā
Ugunsdzēsēji uz izsaukuma Rīgā. Foto: Andris Tihomirovs

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 1. jūlija plkst. 6.30 līdz 2. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 49 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 31 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.


Vakar plkst. 17.55 VUGD saņēma izsaukumu Zilupes novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva dzīvojamā mājā deg sadzīves mantas un griestu pārsegums 32 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas izglāba cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Savukārt pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies vēl divi cilvēki. Plkst. 19.50 ugunsgrēks likvidēts. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, sodrēji dzīvojamās mājas dūmvadā, piededzis ēdiens, slēdzis elektrosadales skapī, elektriskā plīts, šķūņa jumts, sadzīves mantas, žogs, divas vieglās automašīnas.

Saistībā ar lietus radītajiem postījumiem vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī 15 gadījumos Rīgā un Pierīgā, lai novāktu nolūzušus kokus, lielākoties, no ceļu braucamās daļas.
Vējā nogāzts koks
Vēja nogāzts koks Rīgā. Foto: Kaspars Zandbergs
1.jūlijā Latvijas mežos nav bijis neviens meža ugunsgrēks.

Sagatavoja: VUGD un Valsts meža dienests

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru