Brīvdienās Latvijā dzēsti 32 ugunsgrēki

Nav komentāru
Divi vīrieši vēro ugunsgrēku likvidēšanu
Ugunsgrēks Gulbenē. Foto: Diāna Odumiņa / dzirkstele.lv

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 11. jūlija plkst. 6.30 līdz 13. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 112 izsaukumus – 32 uz ugunsgrēku dzēšanu, 62 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.


Svētdien plkst. 01.57 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Gulbenē, kur dega neapsaimniekota divstāvu ēka 130 m2 platībā. Plkst. 04.58 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts

Sestdien plkst. 07.16 VUGD saņēma izsaukumu uz Brīvostas ielu Liepājā, kur izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks – dega cukurbiešu granulu pārkraušanas iekārta un granulas kopumā 351 2 platībā. Plkst. 13.43 uguns izplatīšanos izdevās ierobežot un plkst. 19.09 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien Jelgavas novada Vircavas pagastā dega šķūņa konstrukcijas piecu kvadrātmetru platībā. Jelgavas novada Līvbērzes pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja pagraba aizsargrežģī iesprūdušu lapsu.

Saistībā ar stiprā vēja radītiem postījumiem sestdien VUGD palīdzība bija nepieciešama 28 gadījumos Rīgā, Pierīgā un Vidzemē, galvenokārt, lai novāktu kokus, kas aizšķērsoja ceļu braucamo daļu.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji Aizkrauklē no dīķa izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

11. jūlijā Valsts meža dienests atklājis un dzēsis vienu meža ugunsgrēku ar kopējo platību 0,01 ha. Ugunsgrēks bijis Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā. 12. jūlijā Latvijas mežos nav bijis neviens meža ugunsgrēks.

Sagatavoja: VUGD un Valsts meža dienests

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru