Tūkstot trīsdesmit Covid-19 slimnieki Latvijā

Nav komentāru
Koronavīrusa saslimušo skaits Latvijā 22.05.2020.

2020. gada 22. maijā Slimību profilakses un kontroles centrs informēja, ka diennakts laikā reģistrēti 5 saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Kopējais saslimušo skaits – 1030.


Dienests vakar kopā veicis 1745 izmeklējumus no kuriem deviņi bija pozitīvi. 25 saslimušie atrodas slimnīcās – 23 ar vidēju slimības gaitu, 2 – ar smagu. No stacionāriem izrakstīti 136 cilvēki. Izveseļojušies 712 cilvēki. Mirušo skaits – 22. Kopā Latvijā ir veikti 96 366 izmeklējumi. Jauno slimnieku diennakts reģistrācijas temps sastāda 0,5% (vakar 0,9%). Slimnieku skaits dubultojās 47,7 dienu laikā.

Trīspadsmit dienas pēc 9. maija svinībām un nav reģistrēts liels slimības uzliesmojums.

Grafiks ar Covid-19 saslimušo un mirušo skaitu valstī 22.05.2020.

Svarīgākais no valdības

  • Ģimenes ārsti brīvprātīgi varēs iesaistīties Covid-19 analīžu paņemšanā saviem pacientiem. Mērķis - paplašināt testēšanu tiem, kuri  dzīvo lauku reģionos.
  • No 1. jūnija būs atļautas bērnu nometnes, klātienes eksāmeni un amatierkolektīvu mēģinājumi, ievērojot piesardzības pasākumus. 2 metru distanci varēs neievērot profesionālajā sportā. 
  • Brīvdienās izvērtē, vai plašāka pulcēšanās radu vai draugu lokā ir nepieciešama. Pandēmija vēl nav beigusies, tāpēc jebkurš pasākums ir ar lielāku risku. 

Atjaunos visus veselības aprūpes pakalpojumus

No 29. maija ārstniecības iestādes, papildus esošajiem ārstniecības pakalpojumiem, varēs nodrošināt arī visus dienas stacionārā sniegtos plānveida veselības aprūpes pakalpojumus. Tāpat nebūs ierobežojumu, lai veiktu nepieciešamos izmeklējumus. Savukārt no 3. jūnija būs atļauts sniegt arī visus plānveida stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, kas nozīmē, ka būs pilnībā atjaunoti visi veselības aprūpes pakalpojumi.

Tāpat kā līdz šim ārstniecības iestādēm jāturpina ievērot piesardzības pasākumi. Tām būs jānodrošina atsevišķa pacientu plūsma, jāierobežo pacientu skaitu, kas vienlaicīgi uzturas ārstniecības iestādes telpās, un jānosaka precīzu ierašanās laiku veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai. Tāpat ārstniecības iestādēs būs gan mediķiem, gan pacientiem jānodrošina individuālie aizsardzības līdzekļi, savukārt pēc katras pacienta vizītes jāveic dezinfekcijas pasākumi.

Par Covid-19 testa nepieciešamību pacientam pirms plānveida pakalpojumu saņemšanas, varēs lemt ārstējošais ārsts.

Ārstniecības iestādēm arī iespēju robežās sākotnēji jānodrošina veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu tiem, kuriem iepriekš pieraksts tika atcelts ārkārtējās situācijas dēļ. Vienlaikus aicinām pacientus būt saprotošiem, jo ārstniecības iestādēm jāsagatavojas, lai spētu pakalpojumu sniegšanu nodrošināt pilnā apmērā, ievērojot visas drošības prasības.

Lai saņemtu precīzāku informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aicinām sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa telefonu 80001234 vai informāciju meklēt interneta vietnē www.rindapiearsta.lv

Lietuvā


Igaunijā


Nav komentāru

Ierakstīt komentāru