Tūkstot piecdesmit trīs Covid-19 slimnieki Latvijā

Nav komentāru
Koronavīrusa saslimušo skaits Latvijā 26.05.2020.

2020. gada 26. maijā Slimību profilakses un kontroles centrs informēja, ka diennakts laikā reģistrēti 4 saslimšanas gadījumi ar Covid-19. Kopējais saslimušo skaits – 1053.


Dienests vakar kopā veicis 1828 izmeklējumus no kuriem četri bija pozitīvi. 25 saslimušie atrodas slimnīcās – 23 ar vidēju slimības gaitu, 2 – ar smagu. No stacionāriem izrakstīti 143 cilvēki. Izveseļojušies 741 cilvēki. Mirušo skaits – 22. Kopā Latvijā ir veikti 101 598 izmeklējumi. Jauno slimnieku diennakts reģistrācijas temps sastāda 0,4% (vakar 0,2%). Slimnieku skaits dubultojās 51,9 dienu laikā.
Grafiks ar Covid-19 saslimušo un mirušo skaitu valstī 26.05.2020.
Svarīgākais no valdības

  • SPKC uzsver - pasaulē COVID-19 izplatība palielinās, bet Latvijā situācija šobrīd ir stabila un vērojams  saslimstības samazinājums. Vienlaikus par piesardzības pasākumiem nedrīkst aizmirst. 
  • Valsts asinsdonoru centrs šobrīd īpaši aicina atsaukties 0-, 0+, A-, B+  asinsgrupu donorus.

Publicē citu valstu saslimstības rādītājus

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk publicēt informāciju par valstu saslimstības rādītājiem ar Covid-19. Saraksts ar saslimstības rādītājiem tiks regulāri aktualizēts SPKC vietnē www.spkc.gov.lv

SPKC speciālisti nerekomendē doties uz ārvalstīm, īpaši tām valstīm, kur kumulatīvais rādītājs* ir virs 25 un aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt saslimstības ar Covid – 19 riskus. Tāpat, pirms došanās uz jebkuru valsti, savlaicīgi noskaidrot attiecīgās valsts ieviestos Covid-19 izplatības ierobežojumus.

Ja tomēr dodies uz ārvalstīm stingri ievēro piesardzības pasākumus:
  • bieži mazgā rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi;
  • ievēro distanci vismaz 2 metri no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem;
  • klepojot un šķaudot, izmanto vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgāt rokas;
  • seko vietējo varas iestāžu norādījumiem.
SPKC speciālisti atgādina, ka atgriežoties no ārzemēm jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Šīs prasības šobrīd neattiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri atgriežas no darba braucieniem un komandējumiem, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām. Pašizolēšanās dzīvesvietā nav jāveic, ja atgriezies no Baltijas valstīm.

Lietuvā


IgaunijāNav komentāru

Ierakstīt komentāru