Birzes ielā Rīgā glābēji dzēs piedegušo maltīti

Nav komentāru

Glābēju autocisternas un kāpnes pie daudzstāvu dzīvojamās mājas
Birzes iela, Rīga. Foto: Aleksandrs Sļesars
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 69 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku, tai skaitā 21 kūlas un viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.


Vakar plkst. 22.14 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamās mājas pagrabā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu daudzdzīvokļu mājas pagrabā deg sadzīves mantas 2 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies seši iedzīvotāji. Plkst. 23.05 ugunsgrēks tika likvidēts un iedzīvotāji varēja atgriezties mājokļos.

Birzes ielā, Rīga, kāda kundzīte uz plīts aizmirsusi ēdienu, kas lika glābējiem ar lieliem spēkiem doties uz izsaukumu daudzstāvu dzīvojamā mājā.
Glābēju autocisternas un kāpnes pie daudzstāvu dzīvojamās mājas 1
Birzes iela, Rīga. Foto: Aleksandrs Sļesars
Plkst. 18.58 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Ventspils novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg pusotrstāva dzīvojamā māja pilnā 200 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Plkst. 01.01 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts. Dūmu detektori ēkā, kurā notika ugunsnelaime, nebija uzstādīti.
NMPD darbinieki vēro degošo māju
Deg Elku māja Usmā. Foto: Edgars Apsītis-Zvaigznīte
Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, divos gadījumos piededzis ēdiens, trīs gadījumos sodrēji dzīvojamo māju dūmvados, skaidas, vieglās automašīnas riepas disks.

Šogad dzēsts kopumā 1201 kūlas ugunsgrēks, no kuriem 21 – aizvadītajā diennaktī. Salīdzinot ar aizvadīto gadu, sausās zāles ugunsgrēku skaits ir samazinājies – pērn 28.aprīlī bija nodzēsti 2429 kūlas ugunsgrēki.

Vakar Gulbenes novadā ugunsdzēsēji glābēji no Gaujas izcēla vienu bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijai.

Sagatavoja: Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru