Simts astoņdesmit COVID-2019 saslimušais Latvijā

Nav komentāru
Koronavīrusa saslimušo skaits Latvijā 23.03.2020.

2020. gada 23. martā Slimību profilakses un kontroles centrs informēja, ka diennakts laikā reģistrēti 41 saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu Covid-2019. Kopējais saslimušo skaits – 180.


Dienests vakar kopā veicis 987 izmeklējumus no kuriem četrdesmit viens izrādījās pozitīvi. Kopā Latvijā ir veikti 6114 izmeklējumi.
Koronavīrusa slimnieku grafiks 23.03.2020.Būtiskākais pēdējā diennaktī:


  • Līdz šim Latvijā kopumā 180 pacientiem diagnosticēts COVID-19. SPKC turpina epidemioloģisko izmeklēšanu;
  • Visā Latvijā tiek paplašinātas iespējas veikt COVID-19 analīzes mobilajos punktos. Ārpus Rīgas tas ir iespējams Daugavpilī, Liepājā un Valmierā. Šādi punkti būs arī citās pilsētās, par ko informēs NVD. Izveidota arī īpaša karte ar šīm vietām;
  • Visām personām, kas ar īpašajiem lidmašīnas reisiem, prāmjiem vai vilcienu atgriežas Latvijā, un ir saslimšanas simptomi, tiek veiktas valsts apmaksātas analīzes uz COVID-19 jau uzreiz pēc nokļūšanas Latvijā, piemēram, lidostā vai ostā;
  • Ņemot vērā, ka vienam no Saeimas deputātam, ir apstiprināta COVID-19 saslimšana, 9 Ministru kabineta locekļiem, saskaņā ar epidemiologu norādēm, ir noteikts ievērot karantīnu dzīvesvietā 14 dienu garumā kopš pēdējā klātienes kontakta ar inficēto kolēģi. Valdība turpmāk strādā attālināti;
  • Turpmāk analīzes uz COVID-19 neveiks pie cilvēka mājās, ja personai būs viegli saslimšanas simptomi. Tāpat analīzes neveiks, ja simptomi parādīsies ar COVID-19 saslimušas personas mājiniekiem. Mērķtiecīgi pārbaudīs riska grupas un mediķus*;
  • Noslēdzoties pavasara brīvdienām, skolēni šodien sāk mācīties attālināti. IZM izstrādājusi vadlīnijas izglītības iestādēm un vecākiem.

Prezidents Egils Levits izdevis rīkojumu:

Valsts prezidenta paziņojums Nr. 8


Rīgā 2020. gada 23. martā

Valsts konstitucionālo orgānu darbības pamatprincipi ārkārtējā situācijā

Daru zināmu, ka Latvijas Valsts prezidents un likumdošanas varu, izpildvaru un tiesu varu īstenojošo valsts konstitucionālo orgānu vadītāji - Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidents, Satversmes tiesas priekšsēdētāja un Augstākās tiesas priekšsēdētājs - kopsēdē atzina, ka valsts darbības pamatprincipi ārkārtējās situācijas pārvarēšanai ir šādi:

1. Sakarā ar vīrusa Covid-19 pandēmiju valstī kopš 2020. gada 12. marta izsludināta ārkārtējā situācija, kas ietekmē valsts, sabiedrības un katra cilvēka ikdienas dzīvi. Satversme nosaka, ka valsts pastāvēšana un ilgtspēja, sabiedrība un katrs cilvēks demokrātiskās valsts iekārtas ietvaros ir jāaizsargā jebkuros, arī ārkārtējos apstākļos.

2. Visiem valsts konstitucionālajiem orgāniem, visām valsts institūcijām, iestādēm un amatpersonām jāīsteno savas kompetences un jāveic darbs tā, lai šī kopējā valstiskā mērķa ietvaros to funkcijas pēc iespējas tiktu veiktas un uzdevumi pildīti.

3. Visām valsts institūcijām un amatpersonām pastiprināti jākoordinē sava darbība un jāsadarbojas savā starpā. Juridiskais formālisms un resorisms kavē Satversmes mērķu īstenošanu, ārkārtējā situācijā jo īpaši.

4. Ja nepieciešams, tad valsts konstitucionālo orgānu, institūciju, iestāžu un amatpersonu darbības formas ir piemērojamas apstākļiem, ko nosaka ārkārtējā situācija. Tas ietver arī attālināta darba režīmu, cilvēku tiešo savstarpējo kontaktu ierobežošanu, izvērstu darbību elektroniskajā vidē un citus pasākumus, kas iespēju robežās nodrošina to funkciju veikšanu un uzdevumu pildīšanu.

5. Valsts konstitucionālo orgānu kompetences un procedūras ir īstenojamas tā, lai ārkārtējas situācijas apstākļos to funkcijas tiktu veiktas un uzdevumi pildīti pēc iespējas efektīvāk. Absolūtas nepieciešamības gadījumā tas var prasīt modifikācijas un atkāpes no parastās lietu kārtības.

6. Ārkārtējas situācijas vadība ir Ministru kabineta uzdevums. Pārējie valsts konstitucionālie orgāni mūsu demokrātiskās valsts iekārtas noteiktās līdzsvara un atsvara sistēmas ietvaros, un sargājot Satversmes pamatprincipus, savu kompetenci un procedūras īsteno tā, lai tiktu nodrošināta ārkārtējās situācijas vadība.

7. Lai šajā ārkārtējā situācijā valstī nodrošinātu vienotu, sistēmisku un skaidru visu iesaistīto institūciju praktisko darbību, Ministru kabinets izveido ārkārtējās situācijas operatīvās vadības sistēmu.

8. Saeima turpina veikt savu likumdošanas darbu un īstenot parlamentāro kontroli pār Ministru kabineta darbību, nepieciešamības gadījumā izmantojot pieejamās iespējas attālinātai Saeimas darba organizācijai.

9. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums pildīt visus noteikumus, kas tiek izdoti sakarā ar ārkārtējo situāciju. Tāpat ikviens iedzīvotājs aicināts ievērot visus valsts institūciju un amatpersonu ieteikumus ārkārtējās situācijas pārvarēšanai, un iespēju robežās rūpēties par sevi, saviem tuviniekiem un sabiedrības kopējo labumu, atbildīgi līdzdarboties un sekmēt ārkārtējās situācijas pārvarēšanu.

Valsts prezidents Egils Levits

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru