Seši jauni saslimušie ar "Covid-2019" Latvijā

Nav komentāru
Ātrās palīdzības mašīna un tād darbinieks speciālā pret infekciju tērpā
NPMD speciālā brigādes ierodas paņemt analīzes pie pacienta Rīgā. Foto: Boris Prince

2020. gada 12. martā Slimību profilakses un kontroles centrs paziņoja par sešiem jauniem "Covid-19" slimniekiem Latvijā. Kopējais reģistrēto slimnieku skaits sasniedzis 16 cilvēkus.


Jaunie slimnieki inficējušies Spānija (2), Itālija, Austrija, Šveice un Latvijas iedzīvotājs, kurš ir kontaktpersona cilvēkam, kurš inficējās Šveicē.


Kārlis Seržants vakar vakarā dalījies ar informāciju par jauniem slimniekiem.

Iedzīvotāji dalās pieredzē par analīžu veikšanas iespējām Latvijā.
Līdz šodienai Latvijā bija reģistrēti 10 koronavīrusa "Covid-2019" slimnieki, kuri visi inficējās Itālijā.

Ko darīt aizdomu gadījumā par saslimšanu?

Personas, kuras atgriezušās no COVID 19 skartajām teritorijām un valstīm uz kurām attiecas īpaši piesardzības pasākumi, un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums u.c. JĀZVANA 113. Pie cilvēka uz mājām dosies ārstniecības persona, lai paņemtu analīzes.

Kā veic laboratorisko izmeklējumu mājās?

  • Pie personām Rīgā un Pierīgā dodas ārstniecības persona, kura paņem iztriepes materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet pati persona paliek mājās karantīnā. Pārējā Latvijā personu nogādā reģionālajā slimnīcā, lai paņemtu analīzes.
  • Rezultāti tiek paziņoti personai telefoniski 24 h laikā. Informē SPKC.
  • Ja rezultāti uz COVID-19 ir negatīvi, personai nosaka mājas režīmu līdz slimības pazīmju izzušanai. Ģimenes ārsts izsniedz darbnespējas lapu. NMPD brigāde strādā pēc noteikta maršruta katru dienu no 8:00 līdz 22:00, un paraugus laboratorijā nogādā maksimums 12 stundu laikā.

Kas notiks, ja persona būs saslimusi ar COVID-19?

Pēc informācijas saņemšanas no SPKC NMPD sazināsies ar konkrēto personu un pēc tam viņu nogādās RAKUS vai BKUS ārstēšanai.

Kas jādara, ja atgriežas no infekcijas skartām teritorijām?

  • Bērniem 14 dienas jāpavada mājās. Pēc tam bērns ar ģimenes ārsta izziņu, kas apliecina, ka viņš ir vesels, var doties uz izglītības iestādi. Ja tomēr parādās slimības simptomi, JĀZVANA 113.
  • Pieaugušie var turpināt savas ikdienas gaitas, bet turpmākās 14 dienas ir jānovēro savu veselību. Ja ir iespējams var vienoties ar darba devēju par attālināto darbu. Ja parādās saslimšanas simptomi, JĀZVANA 113.
  • Īpaša vērība savai veselībai jāpievērš veselības aprūpes, sociālās aprūpes un izglītības iestāžu darbiniekiem un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem.


Izmantoti SPKC informatīvie materiāli.

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru