Septiņdesmit viens COVID-2019 saslimušais Latvijā

Nav komentāru
Koronavīrusa saslimušo skaits Latvijā 18.03.2020.

2020. gada 18. martā Slimību profilakses un kontroles centrs informēja, ka diennakts laikā reģistrēti 11 saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu Covid-2019. Kopējais saslimušo skaits – 71.


Dienests vakar kopā veicis 604 izmeklējumus vienpadsmit no kuriem izrādījās pozitīvi. Kopā Latvijā ir veikti 2144 izmeklējumi.
Koronavīrusa slimnieku grafiks 18.03.2020.Ko darīt aizdomu gadījumā par saslimšanu?

Personas, kuras atgriezušās no COVID 19 skartajām teritorijām un valstīm uz kurām attiecas īpaši piesardzības pasākumi, un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums u.c. JĀZVANA 8303 (no pulksten 8:00 līdz 18:00). Pie cilvēka uz mājām dosies ārstniecības persona, lai paņemtu analīzes.

Kā veic laboratorisko izmeklējumu mājās?

  • Pie personām Rīgā un Pierīgā dodas ārstniecības persona, kura paņem iztriepes materiālu laboratoriskai pārbaudei, bet pati persona paliek mājās karantīnā. Pārējā Latvijā personu nogādā reģionālajā slimnīcā, lai paņemtu analīzes.
  • Rezultāti tiek paziņoti personai telefoniski 24 h laikā. Informē SPKC.
  • Ja rezultāti uz COVID-19 ir negatīvi, personai nosaka mājas režīmu līdz slimības pazīmju izzušanai. Ģimenes ārsts izsniedz darbnespējas lapu. NMPD brigāde strādā pēc noteikta maršruta katru dienu no 8:00 līdz 22:00, un paraugus laboratorijā nogādā maksimums 12 stundu laikā.

Kas notiks, ja persona būs saslimusi ar COVID-19?

Pēc informācijas saņemšanas no SPKC NMPD sazināsies ar konkrēto personu un pēc tam viņu nogādās RAKUS vai BKUS ārstēšanai.

Kas jādara, ja atgriežas no infekcijas skartām teritorijām?

  • Bērniem 14 dienas jāpavada mājās. Pēc tam bērns ar ģimenes ārsta izziņu, kas apliecina, ka viņš ir vesels, var doties uz izglītības iestādi. Ja tomēr parādās slimības simptomi, JĀZVANA 8303 (no pulksten 8:00 līdz 18:00).
  • Pieaugušie var turpināt savas ikdienas gaitas, bet turpmākās 14 dienas ir jānovēro savu veselību. Ja ir iespējams var vienoties ar darba devēju par attālināto darbu. Ja parādās saslimšanas simptomi, JĀZVANA 113 (no pulksten 8:00 līdz 18:00).
  • Īpaša vērība savai veselībai jāpievērš veselības aprūpes, sociālās aprūpes un izglītības iestāžu darbiniekiem un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem.


Izmantoti SPKC informatīvie materiāli.

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru