Vīrietis uzrāpjas Brīvības piemineklī un bēg no policijas

Nav komentāru
Vīrietis uzrāpjas Brīvības piemineklī un bēg no policijas
Foto: Rīgas Pašvaldības policija

28.jūlijā pulksten 00:04 Rīgas pašvaldības policijas Videonovērošanas centra darbinieki pamanīja kādu vīrieti, kurš uzkāpa Brīvības pieminekļa skatu laukumā, bet pēc tam sāka rāpties pašā piemineklī. Informācija tika nodota kolēģiem, kuri tajā brīdī atradās otrpus piemineklim.


Kārtības sargi, saņemot ziņas no videonovērošanas centra darbiniekiem, uzreiz devās pie pārkāpēja, kurš tajā brīdī jau bija nolecis lejā. Sarunas laikā noskaidrojās, ka pārkāpējs ir Lietuvas pilsonis, tādēļ turpmākai lietvedības nodrošināšanai tika nolemts piesaistīt RPP Tūrisma policijas nodaļas darbiniekus.

Tomēr brīdi vēlāk atklājās, ka lietuvietis negrasās tik vienkārši padoties - viņš pēkšņi sāka skriet Vecrīgas virzienā, savukārt policists dzinās viņam pa pēdām. Pa to laiku bija informēta arī tuvākā ekipāža, kas bēgli pārķēra Z.A.Meierovica bulvārī, kur viņš skrienot bija paklupis uz tramvaja sliedēm.

Ņemot vērā to ka ārvalstnieks mēģināja bēgt, pret viņu pašlaik ir uzsāktas divas administratīvā pārkāpuma lietvedības - par necieņas izrādīšanu Brīvības piemineklim, kā arī par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Tas nozīmē, ka papildu naudas sodam par necieņas izrādīšanu valsts simbolam, kas var sasniegt pat 700 eiro, viņam var piemērot arī līdz 15 diennaktīm administratīvā aresta par bēgšanu.

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru