Pie Lielupes ietekas jūrā noslīkst cilvēks

Nav komentāru
Pie Lielupes ietekas jūrā noslīkst cilvēks
Foto: Jūlja Morozova

2019. gada 27. jūlija vakarā Rītabuļļos, pie Lielupes ietekas jūrā noslīka cilvēks. Neatliekamās palīdzības mediķiem viņu neizdevās atdzīvināt.


Plkst. 18.14 tika saņemts izsaukums uz Lielupes ieteku jūrā Rīgā, kur, kā ziņoja aculiecinieki, cilvēks jau aptuveni 3 minūtes nav redzams virs ūdens. Noslīkušais cilvēks bija nogādāts krastā vēl pirms VUGD ierašanās un NMPD mediķi veica atdzīvināšanas pasākumus, bet vēlāk konstatēja cilvēka nāvi.

Sestdien un svētdien, kad karstais un vasarīgais laiks priecēja visā Latvijas teritorijā, ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnēm izcēla vēl divus noslīkušus cilvēkus.

Sestdien plkst. 15.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Lazdonas pagastu, kur ezerā slīka cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā ar glābšanas dēli pārmeklēja vietu, kur cilvēks bija noslīcis un apmēram 30 metrus no krasta atrada cilvēku, kuru bez dzīvības pazīmēm nogādāja krastā. Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem veica atdzīvināšanas pasākumus, tomēr nesekmīgi un tika konstatēta cilvēka nāve.

Svētdien plkst. 5.18 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ķīpsalu Rīgā, kur kā informēja pieteicējs, cilvēks bija devies peldēties Daugavas upē, bet nebija iznācis krastā. Ugunsdzēsēji glābēji (ūdenslīdēji) pārbaudīja ūdens akvatoriju un apmēram 15 metrus no krasta divu metru dziļumā atrada cilvēku un nogādāja krastā, kur NMPD mediķi konstatēja viņa nāvi.
Šogad kopumā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēluši jau 58 cilvēkus. Tomēr jāņem vērā, ka patiesais noslīkušo skaits varētu būt lielāks, jo gadījumos, ja cilvēks ir nogādāts krastā un VUGD nav izsaukts, tas neparādās VUGD statistikas datos. Aicinām, atpūšoties pie ūdens un dodoties peldēties, neaizmirst par drošību – nepeldieties alkohola reibumā un nerīkojieties pārdroši, piemēram, neleciet ūdenī nepārbaudītās vietās un necentieties pierādīt savas spējas aizpeldēt tālāk par citiem vai pārpeldēt kādu ūdenstilpi! Gadījumā, ja redzat, ka cilvēks slīkst, nekavējoties zvaniet 112!

Informāciju sagatavoja Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa.

Nav komentāru

Ierakstīt komentāru