Krievijas mediju melu paraugs

2016. gada 05. aprīlī virs Halebas (Aleppo) Sīrijā tika notriekts Sīrijas armijas iznīcinātājs-bumbvedējs Su-22. Sociālos tīklos nekavējoties parādījās gan krītošā lidmašīna, gan nokrišanas vieta, gan pilota sagūstīšana un piekaušana.Pēc divām stundām Krievijas medijs paziņo, ka lidmašīnas pilots ir nogalināts (neoficiāli) un publicē viņa foto.

Kas skatījās pilota sagūstīšanas video, tas uzreiz pamanītu, ka sagūstīšanas brīdī vīrietim bija sirmi mati un viņš bija vecāks nekā vīrietis, kurš it kā attēlots, kā nogalinātais pilots.
Lai uzzinātu sagūstītā pilota likteni, bija pietiekami vērsties pie notriektās lidmašīnas video pirmavota, kur ir gan pilota foto, gan viņa nopratināšana jau pēc tam kad viņš tika pārģērbts un nomazgāts.


لقاء مع الطيار الأسير لدى #جبهة_النصرة الذي أسقطت طائرته اليوم بريف #حلب الجنوبي
Posted by ‎شبكة أخبار حلب وريفها A.R.N N‎ on Tuesday, April 5, 2016
Krievijas mediji nemeklē vieglus ceļus un atsaucās uz kādu Twitter lietotāju @jawadalfjr, kurš publicējis šo foto un pat nepievērš uzmanību, ka komentāros pie tvīta jau ir izteiktas šaubas par foto atbilstību.

Krievijas medijus neinteresē patiesība vai pilota liktenis. Krietni svarīgāk padarīt Asada režīma pretiniekus Krievijas sabiedrības priekšā par necilvēkiem un neiedziļināties konflikta būtībā, panākot iedzīvotāju atbalstu militārām aktivitātēm ārpus savas valsts.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru