"SPRĀDZIENS" Kurskas AES vai kā rodas panika

2014. gada 01. decembrī aptuveni plkst. 19:10 (18:10 pēc Latvijas laika) notika īssavienojums Kurskas TES dēļ avārijas vienā no apakšstacijām. Iedzīvotāji vēroja lielu sprādzienu un elektriskās izlādes atspulgus. Avārijas rezultātā bez elektrības un apkures palika divi Kurskas rajoni. Elektrības padeve iedzīvotājiem atjaunota pēc 1,5-2 stundām.


Skaidrojumi par notiekošo atrodami gan energo kompānijas mājas lapā, gan pilsētas ziņu portālos.
Pie tam no paša pirmā ziņojuma tika skaidrots, ka īssavienojums notika pilsētas ziemeļrietumu pusē. Kurskas AES atrodas tālu uz rietumiem. Attēlā Kurskas AES atrodas Kurčatovā (kreisā apakšējā stūrī).


Plkst. 20:08 Krievijas armijas medijs publicē ziņu un piebilst, ka Kurskas apgabalā atrodas AES.

Plkst.22:05 Jānis Tereško publicē Twitter video ar sprādzienu ELEKTROAPAKŠSTACIJĀ!!!
Plkst.22:45 Rietumu forumā, kāds "Anonymous Coward" uzraksta, ka sprādziens notika Kurskas AES, Neskatoties pat uz to, ka viņa norādīti avoti to neapgalvo.

Plkst.22:58 Viesturs Silenieks publicē informāciju par sprādzienu AES ar norādi uz augstāk minēto forumu.
Plkst.23:05 Viestura Silinieka informāciju pārpublicē "LNT 900 sekundes" (bez atsauces uz Viesturu).
Tad LNT mēģina attaisnot pati sevi.
Šeit beidzās LNT 900 sekunžu mēģinājums noskaidrot situāciju saviem lasītājiem. Bet kopā ar LNT nemieru uztur TVNET.
Viesturs Silenieks vēl ir satraukts.
Jāatzīmē, ka Twitter lietotāji paši bija noskaidrojuši, kas noticis un nemiera cēlājiem sūtīja skaidrojošās atbildes. Bet pieslēdzās "Kas Jauns", lai gan dara to jau apzināti un noraida norādes uz sprādzienu AES (viltnieki).
Gribētos tomēr no ziņu portāliem lielāku atbildību par nopietnu tēmu atspoguļošanu, jo tā jau var saviem lasītājiem saīsināt dzīves mūžu. Bet cienījamiem lasītājiem novēlam nekad nekrist panikā, jo velns nav tik melns, kā to mālē.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru