WasteGate - teroristu veiksmes stāsts


2013. gada 21. septembrī 16 cilvēku teroristu grupa iegājusi Kenijas galvaspilsētas lielveikalā "WestGate" un uzsākusi šaut nost cilvēkus ar automātiskiem ieročiem, ka arī mest uz viņiem rokas granātas. Dažādi avoti ziņo, ka pirms apšaudes no lielveikala tika izvesti laukā musulmaņi un sievietes ar bērniem. Vēlāk gan foto varēs redzēt nogalinātas sievietes un bērnus, ka arī grūti iedomāties, kā var organizēt tādu cilvēku aptauju starp dažiem tūkstošiem cilvēkiem, līdz ar to šo var uzskatīt par dezinformāciju vai arī tie bija izņēmuma gadījumi, kuri pārvērsās propagandā. Pēc kāda laika pie lielveikala ieradās visi militārie un policijas dienesti un uzsākās lielveikala atbrīvošanas operācija.
Neilgi pēc uzbrukuma sākšanās, atbildību par uzbrukumu uzņemsies Somālijas teroristiskā organizācija al-Shabab un sauks to par atriebību Kenijai, kura daļēji okupējusi Somālijas teritoriju. Pirmajā uzbrukuma dienā atbrīvot lielveikalu neizdevās. Veikala pircēji kļuva par ķīlniekiem un to pārdzīvojumus var palasīt Twitter lentē. 2013. gada 22. septembris. Lielveikala atbrīvošanas operācijā iesaistījās Izraēlas specvienības un smagā militārā tehnika. Kenijas oficiālās iestādes paziņoja, ka lielveikals tiks atbrīvots šonakt.

Medijos parādījās fotogrāfijas no notikumu vietas, kas vienkārši šokēja. Šeit un šeit.
2013. gada 23. septembrī Kenijas oficiālās personas paziņoja, ka kontrolē situāciju un kontrolē katru stāvu. Tomēr ziņu aģentūru un vietējo TV kanālos bija skaidri dzirdami šāvieni un sprādzieni, kas liecināja par pretējo. Dienas vidū teroristi izraisījuši ugunsgrēku, lai traucētu drošības spēkiem iekļūt ēkā. Vakarā Kenijas amatpersonas atteicās detalizēti komentēt notiekošo, izņemot kārtējo paziņojuma, ka uzbrukums ir iegājis noslēdzošā fāzē.

2013. gada 24. septembris. Rīts sākas ar kārtējiem valsts amatpersonu paziņojumiem, ka lielveikals ir ieņemts un kārtējo reizi tiešraidēs var dzirdēt šāvienu kārtas un sprādzienus. Vakarā valsts prezidents paziņo, ka lielveikals ir atbrīvots. Bojā gāja 61 civilais un 6 militārās personas, ievainoti 200 cilvēki. Nogalināti 5 teroristi un 11 aizturēti. Vietā, kur bija ugunsgrēks, trijos stāvos iebrucis pārsegums. Uzreiz pēc paziņojumu pie lielveikala atgriezās smagā kara tehnika. Karavīri stāsta, ka ēkā ir palikuši daudz ķermeņu. Vietā, kur veikals sagruvis vispār nevar piekļūt klāt un nevar pārliecināti apgalvot, ka kāds dzīvs cilvēks vai terorists tur nav palicis. Pēc Sarkanā Krusta datiem bez vēsts pazudušo skaits sastāda 51 cilvēku.